Дашки на димоходи

        Ковані дашки на димоходи головна їх функція – захист від опадів. Правильно зроблена флюгарка на димар не створює завихрінь повітря, не викликає турбулентності (вібрації і шуму в димоході), легко монтується і має правильний кут нахилу. Технологічно, кожен ковпак на димар складається з кришки (парасольки) і капельника (відвід для води), що відводить стікаючу вологу від верхньої частини труби, запобігаючи цим самим подальше стікання вологи по трубі і зменшуючи утворення криги в зимовий час. Як наслідок, ковпак на димохідну трубу також перешкоджає руйнуванню цегляної кладки труби.
     Кузня ппПархонюкаС.М. здійснює виробництво накривок (ковпаків) на димохіди за індивідуальними розмірами замовників будь-якої складності з того ж кольору, що й покрівля. Як матеріал для виготовлення ковпака на димар використовується гарячеоцинкована сталь з полімерним покриттям по колірній карті RAL, також існують і інші види покрівельного матеріалу дашків.
     Дашок на трубу димаря чи димоходу (ще називають ковпак,флюгарка, димник, накривка на димар) – старовинний архітектурний елемент, що в наш час несе на собі відбиток старовини і одночасно є ознакою моди. У моду повертаються архітектурні ретро-тенденції, люди знову почали будувати будинки з камінами, так як вони зараз користуються неймовірною популярністю. Отже, дашок на комин є, безсумнівно, обов’язковим атрибутом даху. Адже в будинку з каміном (або пічним опаленням) обов’язково є димар, а на даху труба або комин, які вимагають захисту від зовнішніх впливів. Дашки на комини в наш час стали справжнім мистецьким витвором бляхарів, здатним захистити димохід від попадання атмосферних опадів у вигляді дощу і снігу. Крім того, дашок захищає димар від попадання в нього птахів, для цього на ньому встановлюється спеціальна сітка. Варто відзначити, дашки правильної конструкції можуть перешкоджати попаданню всередину димоходу навіть косих дощів і снігу, безпроблемно випускаючи при цьому дим і повітря назовні.